A design award 2019 - Kitaip

A Design prizas 2019

A Design prizas – tai dizaino konkursas, vykstantis Italijoje, kurio metu apdovanojami geriausi dizaino darbai. Dizaino konkurse dalyvavo ir sidabrinį apdovanojimą pelnė UAB Kitaip dizainerės Agnės Balkės sukurtas staliukas „Eglutė”. Visus konkurse laimėjusius darbus galima pamatyti paspaudus nuorodą: https://competition.adesignaward.com/winners.php

Staliukas „Eglutė”

Rašomojo staliuko „Eglutė” dizainą sukurti įkvėpė lietuvių liaudies motyvai. Eglutės raštas yra vienas iš daugelio ornamentų, naudojamų lietuvių tautinės juostose. Panašius motyvus turi ir kitos Europos tautos. Pagrindinė idėja buvo panaudoti tautinėse juostose naudojamą eglutės motyvą ir jį šiek tiek stilizavus pritaikyti šiuolaikiniame baldų dizaine.

Staliuko pagrindinis dekoratyvinis elementas išfrezuotas iš natūralaus medžio suteikiant jam daugiau autentiškumo. Jis pasikartoja visose baldo pusėse, tad staliukas gali būti statomas iš bet kurios pusės. Plonos baltos juostos rašto viršuje ir apačioje, jį išryškina ir įrėmina. Rašomojo staliuko raštas iš priekio slepia stalčių, atsidarantį jį paspaudus. Stalčiaus vidus sudalintas į skirsnius, kuriame telpa blonknotai, užrašų knygelės. Viduriniame skirsnyje telpa kompiuteris.

 

Pačiame baldo viršuje yra dar viena vieta, skirta susidėti daiktams. Atlenkus plokštę, galima jos neuždaryti, susiklijuoti lipnius užrašų lapukus. Viduje yra pralaida laidams, tad atsidarančios plokštės rankenėlės išfrezuotos taip, kad pro jas tilptų laidai ir pasislėptų staliuko viduje.

 

Rašomasis staliukas patogus ir tuo, jog jame yra dėžutės, leidžiančios susidėti įvairias smulkmenas – raktus, rašiklius, pieštukus, sąvaržėles, trintukus, pakrovėjus ir kitus smulkius daiktus. Be to, dėžutes patogu pasidėti bet kur, tad darbo metu jas galima laikyti tiesiog ant stalo. Rašomasis staliukas „Eglutė” suteikia darbo vietai jaukumo, patogumo, daugiau laisvės kūrybai bei padeda savo darbo vietoje jaustis harmoniningai.