Statyba ir architektura 2018 - Kitaip

Žurnalas SA.lt „Statyba ir architektūra”

Žurnale „Statyba ir architektūra” publikuotame straipsnyje „Architektų ir dizainerių darbas primena grojimą orkestre” pristatome interviu su KITAIP dizaineriu Daliumi Razausku.

Architektų ir dizainerių darbas primena grojimą orkestre

„Interjerus paprastai kuria interjerų architektai ir jie tarsi orkestro dirigentai užduoda stilistinį toną baldams, o baldų dizaineris būna tarsi muzikantas orkestre – jis turi žvilgčioti į dirigentą. Žinoma, būna atvejų, kai baldų dizaineriai gauna groti solo partijas.”

Dizaineris Dalius Razauskas pasakojo, kad baldų dizainerių paslaugų prireikia tuomet, kai reikia sukurti daiktą konkrečiam interjerui. „Mes gaminome stalą, prie kurio šiuo metu dirba prezidentė Dalia Grybauskaitė. Šis stalas jau atitarnavo dvi kadencijas, bet kadangi jis pritaikytas būtent Prezidentūros rūmų interjerui, tai veikiausiai juose ir liks.” Kalbėdamas apie užsakovų baldų rinkimosi kriterijus, dizaineris paminėjo, kad jie ieško kokybės, o ir autoriaus intelektinei nuosavybei atsiranda vis daugiau pagarbos. „Žmonės, kurie gali sau leisti kurti išskirtinį interjerą, perka kokybiško vakarietiško dizaino baldus. Sukurti aukštos kokybės vienetinį baldą gali kainuoti tiek pat ar net brangiau nei perkant iš garsaus italų gamintojo. Anksčiau buvo linkstama kopijuoti tam tikras tendencijas, o dabar vogti darosi nepriimtina ir vėl imama vertinti autorinės idėjos svarbą.”

Pilną straipsnį skaitykite: https://sa.lt/architektu-ir-dizaineriu-darbas-primena-grojima-orkestre